top of page

מיינדפולנס דרך הצלילים

כמה פעמים הרגשתם שאתם באי נחת, בסערה רגשית, ולא ידעתם מה בדיוק הדבר שיוצר אצלכם את ההרגשה הלא טובה ולמה היא בעוצמות כאלה?

טבעה של התודעה הוא לנדוד אל מחשבות על מה שכבר קרה (עבר), שלרוב מביאים איתם רגשות לא נעימים של אשמה, בושה, תחושת פספוס, ביקורת עצמית ועוד, או אל מחשבות על מה שיקרה (עתיד) שבדרך כלל יביאו איתן רגשות לא נעימים כמו דאגה, חרדה ועוד.

 

כשהמוח שלנו לרוב מריץ שוב ושוב את אותו סיפור, אותם תסריטים שמשפיעים באופן שאינו מיטיב על מצב הרוח שלנו, היציבות הרגשית והיכולת שלנו להכיל אתגרים.
העבר - הוא זיכרון. העתיד - אשליה ודמיונות על מה שטרם התרחש.


אז מה יש לנו באמת בכל רגע ורגע? את הרגע הזה. את מה שיש כעת.
כדי שהמוח יתרגל להיות ברגע ההווה, יש לאמן ולתרגל אותו כמו כל שריר אחר בגוף.

למה זה קורה?

אם נחייה יותר בהווה ופחות ב"שעון הזמן" נוכל: 

  • לשפר את הביצועים שלנו בכל תחום, אז נהיה פחות מוסחים, או מוטרדים ונוכל להתמקד במה שאנו עושים כעת.

  • נוכל לשים לב אל התחושות והרגשות שלנו בכל רגע, לא נהיה מונעים מתוך המחשבות והסיפורים הלא מועילים. המודעות שתתרחב תאפשר לנו יחסים טובים עם עצמנו ועם אחרים.

כתרפיסטית במוזיקה, מנחת מיינדפולנס ויוצרת מוזיקה, שמתי לב ששילוב צלילים מסייע לאיסוף הקשב ותורם לריכוז והמיקוד אותו אנו רוצים לאמן בתרגול.

כמו שקל לנו לזכור מספר טלפון דרך שיר, כך כשנתרגל נושא כלשהו כמו לדוגמא שיר הממקד אותנו בנשימה.

גם לאחר התרגול, המוח יזכור את השיר ומסריו ומספיק שרק נזכר במנגינה והתודעה תחזיר אותנו לתחושה הנעימה ומייטיבה שחשנו בעת המדיטציה. נחזור באופן פשוט וטבעי לתחושת הנשימה.

אני שמחה ונרגשת לחלוק איתכם את אשר עזר לי לבסס את מתנת המיינדפולנס בחיי היום יום שלי ושל אנשים רבים שמתרגלים איתי קשיבות  דרך שירים ומוזיקה.

הכנסו והאזינו לפודקאסט הכולל פרקים עם שירים ומוזיקה לתרגול משמעותי במטרה לטפח רווחה נפשית ופיזית לכולנו..... נמסטה

סדנאות מיינדפולנס דרך הצלילים למבוגרים

אימון במיינדפולנס יכול לאפשר לנו לטפח ביטחון בעצמנו. שיש לנו כלים כמו להנדס את המוח שלנו מחדש ולטפח מודעות שתאפשר לנו לחיות חיים חופשיים שיש בהם יציבות אל מול סערות ואתגרי החיים ולא פחות, יוכל לשפר את הביצועים שלנו בעבודה ולשפר משמעותית את התקשורת הבין אישית שלנו. 

קשיבות להורים וילדים

סדרה של 8 מפגשים אשר מטרתם לטפח את הקשר והקרבה בין הילד להורה, תוך הענקת כלים פרקטיים ודרכים ליישמם בחיים עצמם

Family Time

ארגונים (פרונטלי או זום)

מחקרים רבים מרחבי העולם מוכיחים את יעילות המיינדפולנס להפחתת הלחץ והמתח סביב העבודה, משפרים את שביעות הרצון של העובדים מהארגון ומעידים על עלייה מובהקת בביצועים ובאווירה הכללית.

Yoga Group

ריטריט/ פסטיבל

סדנה חווייתית חד פעמית פרונטלית המשלבת מוזיקה ותנועה ותכנים מעולם המיינדפולנס. דרך השירים יוכל המתרגל לזכור את העוגנים לתרגול (תומך בחוויה ובזכירת התכנים לתרגול) ולפגוש את עצמו דרך שימת לב והתבוננות פנימה.

At a Concert

צוות בית ספר

בסדנא של 3 מפגשים לאורך השנה יקבל צוות בית הספר כלים מעשיים לטיפוח ריכוז וקשב, גישה לשיח על רגשות וביטויים בכיתה, יציבות של המורה אל מול אתגרי ההוראה ותכנים אותם יוכלו המורים לשלב בתוכן השוטף.

Brainstorming
bottom of page